طبیعت گردی در اردبیل - آب گرم سرعین


نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ ارسال به دوستانارسال به دوستان

طبیعت گردی در اردبیل و سرعین

شب اول ( سه شنبه 8 شهریور)
شروع برنامه سه شنبه 8 شهریور ، ساعت 21:00  شب ، از ترمینال غرب (آزادی) بااتوبوسهای مسافربری تهران – اردبیل است( در صورت کامل دن تعداد نفرات ماشین در اختیار).
گذر از جاده کناره دریای خزر ، حاشیه جنگلهای منطقه طوالش ، گردنه زیبای حیران و همچنین منطقه مرزی ایران و آذربایجان جزئی از زیبایی های این مسیر تا رسیدن به شهر اردبیل است .

روز اول ( چهارشنبه 9 شهریور)
چهارشنبه 9 شهریور ، 7 صبح، بعد از رسیدن به اردبیل برای صرف صبحانه ای که مهمان البرز تور هستید به رستوران می رویم تا با منوی انتخابی شما یا پیشنهاد ما که شامل سرشیر عسل و فطیر معروف اردبیل و یک لیوان چای داغ است، برنامه روز اول را شروع کنیم.
پس از صرف صبحانه حرکتمان را به سمت شهر ییلاقی توریستی سرعین واقع در ارتفاع 1700 متری از سطح دریا ادامه می دهیم.
هر دو شب اقامتمان را در هتل آپارتمان 3 ستاره درجه 1 سرعین می گذرانیم، بعد از تحویل اتاقها به همسفران و زمان آزاد برای جابجایی و استراحتی کوتاه، برنامه را به سمت منطقه زیبای آلوارس واقع در دامنه های زیبای سبلان ادامه می دهیم و آشنایی می شویم با مناظر و ارتفاعات و همچنین آلاچیقهای عشایر شاهسون.
پیاده روی کوتاهی  که در حدود 1 ساعت در دامنه های سبلان  در ارتفاع 3300 متری از سطح دریا به طول می انجامد ما را به زمان توقف در دل طبیعت  برای صرف ناهار می رساند.
 ناهار به عهده (شرکت کننده - قابل حمل در کوله یک روزه) می باشد.
 پس از صرف ناهار، مجددآ عازم بازگشت به هتل محل اقامتمان در سرعین می شویم و زمان آزادی در اختیار همسفران برای استراحت قرار می گیرد.
 در این مدت علاقه مندان به استفاده از آبهای گرم معدنی،همراه می شوند با توضیحات و توصیه های کارشناس برنامه در رابطه با نحوه استفاده و خواص درمانی آبهای گرم معدنی.
 پس از آن بازدیدی خواهیم داشت از بازار شهر به همراه خرید سوغات و  صرف آش دوغ معروف سرعین و جاذبه های اطراف این شهر توریستی.
با فرا رسیدن شب ، زمان صرف شام در یکی از بهترین رستورانهای شهر فرا می رسد.
شام را مهمان (البرزتور) هستید.
با انتخابی از انواع کبابهای تهیه شده از گوشت گوسفندی منطقه ییلاقی سبلان همراه با برنج ایرانی دم کرده با کره محلی.
پس از صرف شام، بازگشت به هتل محل اقامت و زمان آزاد برای استراحت پایان بخش روز اول برنامه است.

روز دوم ( پنج شنبه 10 شهریور)
 ساعت بیداری 7 صبح است تا پس از صرف صبحانه ای مفصل به صورت بوفه که در ساعت 7:30 انتظار مسافران را می کشد، لوازم را جمع کرده و حوالی ساعت 9:00 صبح سرعین را به مقصد جنگلهای فندوقلو در منطقه زیبای گردنه حیران واقع در شمال استان به قصد جنگل نوردی ترک می کنیم ، شروع برنامه جنگل پیمایی با یک پیمایش سبک 2 ساعته شروع می شود تا رسیدن به حوضچه آب گرم معدنی علی داشی در منطقه بکر جنگلی، سپس زمان آزادی در اختیار همسفران قرار می گیرد برای استراحت و  صرف ناهار در دل طبیعت که به عهده (شرکت کنند –قابل حمل در کوله پشتی یک روزه) می باشد ، پس از آن مسیر پیمایش مان را در جنگل با صرف زمانی در حدود 4 ساعت با سرعت متوسط برا ی استفاده از مناظر زیبای منطقه به سمت دامنه های فندق لو  تا روستای آبی بیگ لو ادامه می دهیم. سپس با پیوستن به ماشین  مجددآ به شهر سرعین باز می گردیم.
 در مسیر بازگشت شام را مهمان البرز تور در (رستوران) هستید.
پس از شام مجددآ به محل اقامتمان در هتل سرعین باز می گردیم و نهایتآ زمان آزاد برای استراحت، پایان بخش برنامه روز دوم می باشد.

روز سوم ( جمعه 11 شهریور)
ساعت بیداری امروز 7 صبح است ، تا پس از صرف صبحانه در هتل در ساعت 8:00 صبح ، لوازممان را جمع کرده و اتاقها را تحویل دهیم تا به سمت شهر اردبیل حرکت کنیم، برنامه امروز شامل بازدید از یازدهمین اثر تاریخی ایران در میراث ثبت شده جهانی سازمان یونسکو به نام بقه شیخ صفی الدین اردبیلی ، آرامگاه شاه اسماعیل صفوی و تالار چینی خانه و ... است تا به همراه توضیحات کارشناس تاریخی فرهنگی برنامه آشنا شویم با بخشی از تاریخمان وهمراه شویم در گشتی در شهر اردبیل شامل ، بازدید از موزه باستان شناسی، موزه مردم شناسی و حمام دوره قاجاریه، بافت قدیمی شهر و بازار قدیمی و سرپوشیده اردبیل برای عصر صفویه، از راسته طلا فروشان گرفته تا کوچه مسگرها به همراه خرید سوغات (عسل بهاره و حلوای سیاه) تا حوالی ظهر و زمان صرف ناهار که مهمان البرز تور در یکی از بهترین رستورانهای شهر اردبیل هستیم (ناهار – البرز تور) با انتخابی متنوع از انواع کبابها گوشت و مرغ به همراه برنج ایرانی دم کرده با کره محلی و مخلفات ، پس از صرف ناهار رفته رفته به پایان زمان برنامه شهر گردی امروزمان می رسیم و نزدیک می شویم به زمان ترک این استان، سپس به سمت ترمینال اردبیل برای بازگشت به تهران حرکت می کنیم تا پس از مدت زمان 10 الی 11 ساعت با اتوبوسهای توریستی به تهران برسیم.
زمان حدودی رسیدن به ترمینال غرب شهر تهران1 بامداد روز شنبه 12 شهریور است،
پس از تحویل لوازم همسفران ،مراسم خداحافظی از دوستان، پایان بخش سفر 3 روزه ما خواهد بود .

 

*پرداخت کلیه ورودیه ها به جز ورودیه آبگرم به عهده البر تور می باشد.

 

جدول پذیرایی

 

روزشمار اقامت صبحانه ناهار شام
روزاول هتل 3ستاره در سرعین البرزتور - رستوران گردشگر - طبیعت البرزتور - رستوران
روز دوم هتل 3ستاره در سرعین البرزتور - هتل گردشگر - طبیعت البرزتور - رستوران
روز سوم - البرزتور - هتل البرزتور - رستوران -

 

شروع و پایان برنامه

تاریخ‌های اجرای برنامه
سه شنبه 8 شهريور 1390
محل آغاز حرکت
میدان ونک٬ خیابان ملاصدرا٬ ابتدای خیابان پردیس
مدت برنامه
سه روزه
تاریخ و ساعت حرکت
ساعت 21:00 سه شنبه
تاریخ و ساعت برگشت
شامگاه جمعه

شرح خدمات و امکانات

بیمه
بیمه حوادث گروهی
حمل و نقل
اتوبوس توریستی | مینی بوس توریستی
پذیرایی

- 3 وعده صبحانه
- 1 وعده ناهار
- 2 وعده شام
- پذیرایی بین روز

پرسنل
سرپرست برنامه

جذابیت و فعالیت ها

جذابیت های تور
بازدید از بناهای تاریخی | بازدید از روستا | بازدید از مناطق حفاظت شده / پارک ملی | پیمایش جنگل | پیمایش دامنه کوه‌ها | پیمایش دره

شرایط و ملزومات

لوازم مورد نیاز
کفش مناسب پیاده روی، کوله پشتی و کوله یک روزه، لباس مناسب(لباس گرم، لباس نخی، رنگ روشن، آستین بلند)، کلاه ضد آفتاب، چراغ قوه، ظروف شخصی (بشقاب، لیوان، قاشق، چنگال، کارد)، بطری آب، زیر انداز، ملحفه،حوله، کرم ضد آفتاب، عینک و کلاه، کارت شناسایی، صندل یا دمپایی، دو وعده غذای قابل حمل در کوله پشتی.
هزینه تور
به زودی اعلام میگردد
شرایط و مهلت ثبت نام
فرم رزرو تور را تکمیل فرمایید

گالری عکس

 گالری عکسهای برنامه طبیعت گردی در اردبیل - آب گرم سرعین

سطح برنامه [ ؟ ]

نوع اقامت [ ؟ ]

حمل و نقل [ ؟ ]

Adventure and Trekking Tours in Iran | Trekking and Climbing Tours